Nabídka stromků pro jaro 2018

 NABÍDKA STROMŮ PRO JARO 2018 

Situace se získáním rostlinného materiálu je rok od roku horší z důvodu zvýšených nároku na fytosanitární předpisy při  dovozu a tuzemský dodavatel u nás není . 


Příští rok na jaře budou pro zájemce v nabídce pouze  francouzskou odrůdu MARIGOULE a MARSOL  (prostokořenný stromek), ale zase v kvalitě na kterou jste zvyklí tzn . krásné tříleté špičáky velikosti 150-200 cm ,které již budou následný rok plodit .   Jiné odrůdy pro příští jaro nebudou v prodeji , jelikož kvalita stromků u stávajících dodavatelů nebyla prvotřídní ( je potřeba minimálně rok počkat aby stromky nabraly na vitalitě a síle ) a není mým zájmem si kazit jméno prodejem zboží za které si nemůžu 100 % ručit . Rezervace na e mail. Předpokládaný termín dodání 1 .polovina dubna 2018.

DŮLEŽITÉ !!!  V případě , že jsou v nabídce kontejnerované  stromky , je možno je zakoupit a sázet celoročně. V případě prostokořenných stromků ( stromky které nejsou  v kontejneru ) jsou prodávány pouze z jara.
OBECNĚ JE ALE DOPORUČOVÁNA VÝSADBA KAŠTANOVNÍKU JEDLÉHO Z JARA - STROMEK PŘES LETO ZAKOŘENÍ , ZESÍLÍ A JE LÉPE PŘIPRAVEN NA ZIMU . STROMKY JE LÉPE SI PRO JARNÍ PRODEJ REZERVOVAT - OBJEDNAT  JIŽ V PRŮBĚHU CELÉHO ROKU A  ZIMY , PŘIVEZU VŽDY JEN OMEZENÝ POČET, DLE OBJEDNÁVEK + NĚCO MÁLO KUSŮ NAVÍC .  Otázky k jedlým kaštanům můžete zasílat v průběhu celého roku- viz KONTAKT .
Stromky můžete rezervovat   na e mailové adrese info@jedlykastan.cz    s uvedením jména ,adresy , telefonního spojení !!!! a s informací , zda si stromek vyzvednete osobně v Praze 10  nebo jej budete chtít zaslat a kam  ( ceny za zaslání úplně dole na této stránce pod nabídkou stromků).    Každou objednávku Vám zpětně potvrdím , aby jste měli jistotu ,že s Vámi počítám .V případě, že potvrzení nepřijde volejte nebo napište znovu.
 
(každá objednávka bude potvrzena  v případě ,že nedostanete zpětně potvrzení prosíme o zavolání)
 
OBECNÝ NÁVOD K PĚSTOVÁNÍ JE MOŽNO SI
 STAHNOUT ZDE
 
KE STROMKU DOPORUČUJEME ZAKOUPIT BALENÍ MYKORHIZNÍCH HUB  ECTOVIT-viz popis níže

DŮLEŽITÉ!!! - velmi často je mi pokládána otázka  jaký stromek by jsem doporučil tam a tam  a moje odpověď je vždy stejná. Všechny nabízené odrůdy jsou vhodné pro pěstování v našem klimatickém pásmu. Rozdíly mezi jednotlivými odrůdami jsou velmi malé až zanedbatelné a pakliže nebudete plody používat na mouku nebo  jinak dále zpracovávat a budete je chtít  konzumovat klasicky pečené což je vlastně to proč je všichni kupují ,tak výběr odrůdy je více méně otázkou náhody , nelze říci ,že tam a tam se hodí ta a ta odrůda, je to jako  s mnoha jinými stromy ,jestliže stromku podnebí a půda sedne ,bude Vám krásně prosperovat a plodit a jestliže  tam bude nějaký problém ,který se mu nebude líbit tak s tím nic neuděláte. V případě že chcete koupit více stromků  doporučuji třeba od každého druhu jeden . !!! VŠECHNY JSOU NAVRÁJEM MEZI SEBOU SPRAŠNÉ(OPYLUJÍ SE NAVZÁJEM) !!!. V případě , že chcete zakoupit pouze jeden  tak si prostě nějaký vyberte podle nabídky ale nečekejte ode mně doporučení již v výše zmíněných důvodů , po pravdě řečeno by jsme si musel vymýšlet a zdůvodňovat  nepodloženými argumenty proč právě tento pro Vás . 
 
TAK TO JE VŠE A NYNÍ JIŽ MŮŽETE VYBÍRAT Z NABÍDKY
Vše můžete objednat na e mailové adrese info@jedlykastan.cz . Každou objednávku Vám zpětně potvrdím , aby jste měli jistotu ,že s Vámi počítám .
Nezapomeňte uvést jméno , adresu a !!!telefonní spojení!!! dále název vybraných odrůd a jejich počet. Odběr je možný osobně po domluvě na Praze 10 na metru Skalka nebo vám zašlu stromek přepravní službou . Při platbě předem na účet (doporučuji)zasílám Top Transem  ( + 250Kč),při platbě dobírkou zasílám Top Transem(+350,- Kč).  V této ceně je i dřevěná lať za 40 Kč , ke které je stromek fixován , aby bez problémů přečkal přepravu .
!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
DOPORUČUJI VŽDY REZERVACI STROMKŮ PRO PODZIM NEBO JARO DOPŘEDU. KAŽDÝ ROK MÁM POUZE OMEZENÝ POČET STROMKŮ . PRODEJ NENÍ PRO MNĚ PŘEDMĚT VÝDĚLEČNÉ ČINNOSTI A PŘIVEZU POUZE OMEZENÝ POČET PRO ZÁJEMCE KTEŘÍ SI STROMKY NEZAREZERVOVALI

MARIGOULE  nebo MARSOL - cena 1.580,- prostokořenný stromek
(původ Francie)
MOŽNO OBJEDNÁVAT PRO JARO 2017
výška  150 - 170 cm - 3 letý špičáky - roubované  na podnož  kaštanovníku setého -   dovoz z Francie.  Stromky jsou již vysoké pěkné a vitální-DOPORUČUJEME koupi  alespoň 2 ks .Jedná se o     špičáky takže korunku možno zapěstovat ve výšce v jaké budete chtít . Již osvědčené odrůdy  kterým  se v našich  podmínkách daří .Jedná se o velkoplodé odrůdy  jedlého kaštanu (plody jsou středně velké až velké) odolnou proti chorobám roubovanou na   podnož kaštanovníku setého.     DOPORUČUJI  ALESPOŇ DVA STROMKY Z DŮVOFU OPYLOVÁNÍ 

Jedná se o rannější odrůdy kaštanu jedlého které vznikli selekcí hybridních semenáčů ve francouzském regiónu Corréze , které pocházeli v volného opylení Japonského kaštanu (Castanea crenata) a Evropského kaštanu ( Castanea sativa).  Odrůda byla registrována v roce 1986 . Nástup do plodnosti je rychlý . Vhodná do nadmořské výšky do cca 500 m.n.m, ale při příznivém klimatu možno i do vyšších poloh.


ECTOVIT
-
CENA: 149,-


JEDNO BALENÍ ECTOVITU POSTAČÍ PRO VÝSADBU cca   10 -ti STROMKŮ
  
 

Přípravek je vhodný pro:
Některé listnaté dřeviny, např. jedlý kaštan ,buk, dub, lípa, habr, líska, kaštanovník, olše, bříza, topol, vrba aj.

Výhody použití:
- Zlepšení výživy, růstu a zdravotního stavu rostlin
- Snížení mortality po přesazení
- Výrazně snížená potřeba zálivky a hnojení
- Zvýšení odolnosti rostlin vůči stresu (sucho, přesazení aj.)

Jak funguje?

Mykorhiza je symbiotický, oboustranně prospěšný vztah rostlin a půdních mykorhizních hub. Jakmile tyto půdní houby přijdou do kontaktu s kořeny rostlin, vytvoří v průběhu několika týdnů rozsáhlou síť podhoubí, která zvýší příjem vody a živin a tím zlepší celkový růst a zdravotní stav rostlin. Mykorhizní houby žijí v půdě a v kořenech rostlin po celou dobu života rostliny.

Dávkovaní a aplikace:
Vysypte obsah sáčku A do 3 litrů vody, přidejte obsah sáčku B (obr.1). Po důkladném promíchání vznikne kašovitá směs, do které se namáčí kořeny tak, aby směs pokryla celý povrch kořenového systému (obr. 2). Rostliny vysazujte ihned po namočení (obr. 3). Spotřebujte namáčecí směs v den přípravy. Z jednoho balení je možné ošetřit přibližně 50 ks jednoletých prostokořenných sazenic, v závislosti na druhu dřeviny a hustotě kořenového systému.

Nevhodný pro:
Okrasné jehličnany, např. Thuja, Taxus (tis), Juniperus (jalovec), Cupressus (cypřiš), Araucaria, Gingko, Sequoia, většinu ovocných a okrasných stromů a keřů. Pro tyto dřeviny použijte přípravek SYMBIVIT®. Pro vřesovcovité rostliny (vřesy, azalky, borůvky, rododendrony aj.) použijte přípravek RHODOVIT®. Úplný seznam vhodných druhů rostlin najdete na www.symbiom.com

Doplňující informace:
Pro správné fungování přípravku je nezbytné, aby došlo k jeho přímému kontaktu s kořeny rostlin. Nepoužívejte systemické fungicidy v průběhu prvních tří týdnů po aplikaci. Účinky přípravku ECTOVIT® mohou být sníženy nadměrným používáním chemických hnojiv. Přípravek skladujte na chladném a suchém místě. Neotevřený přípravek je použitelný po dobu 1 roku od data výroby při správném uskladnění. Přípravek obsahuje přirozeně se vyskytující houby a není toxický ani jinak škodlivý pro životní prostředí. Neobsahuje geneticky upravené organismy a nezanechává toxické zbytky v půdě. V případě zasažení očí vypláchněte proudem čisté vody. Při přetrvávajícím podráždění vyhledejte lékařskou pomoc. Není určeno ke konzumaci.

Složení:
Reprodukční částice 4 druhů mykorhizních hub ve formě fragmentů mycelia, vázaného na tekutém nosiči, spory 2 druhů mykorhizních hub vázané na přírodním rašelinovém nosiči, bioaditiva podporující vývoj mykorhizní symbiózy (přírodní humáty, výtažky